Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

{W czasie produkcji żywności niezbędne jest zagwarantowanie odpowiednich standardów związanych z bezpieczeństwem. Niezwykle ważne jest miedzy innymi to, aby nic niepożądanego nie zostało umieszczonego w opakowaniu. I nie chodzi tu jedynie o zanieczyszczenie jakimiś substancjami, ale o metalowe przedmioty, jakie również mogą się w żywności znaleźć. Oczywiście nikt specjalnie nie będzie ich tam umieszczał, ale wystarczy że odłamany zostanie jakiś fragment obudowy czy nakrętki, żeby pojawiły się problemy.

Dlatego przy wytwarzaniu

Producenci produktów żywnościowych muszą spełniać naprawdę ostre normy jeżeli chodzi o jakość wyrobów. Niezwykle ważne jest oczywiście używanie jak najlepszych składników oraz dbanie o higienę i czystość na wszystkich etapach. Lecz jest dodatkowo jedna rzecz, o której przeciętny konsument raczej nie ma pojęcia, to znaczy detekcja metali. Jak się okazuje, w czasie procesów produkcyjnych problem taki występuje dość często. Odłupane fragmenty obudów, pourywane części czy nawet niewielkie śrubki to coś, co w jedzeniu absolutnie pojawić się nie może.

Z tego też powodu firmy produkujące żywność stosują najróżniejsze urządzenia magnetyczne, mające za zadanie wyłapanie wszystkich, nawet najmniejszych metalowych drobinek. Takie urządzenia najczęściej składają się z mocnych magnesów z neodymu, które mają największą moc ze wszystkich. Dzięki tej mocy skutecznie wychwytują one wszystko, co posiada tylko właściwości magnetyczne i znalazło się w produkcie spożywczym.

Pamiętać jednak należy, że separacja metali takim sposobem nie pozwoli na wyłapanie niepożądanych zanieczyszczeń z innych rodzajów metali, przykładowo aluminium albo miedzi. W takim przypadku stosować należy jakieś inne sposoby, aby także dopilnować, żeby nic nie przedostało się do jedzenia. Jedną ze stosowanych technik jest separacja metali przy pomocy detektorów używających promieniowanie rentgena. Takie detektory cechują się dużą skutecznością przy działaniu, i bardzo dobrze się sprawdzają w dużej ilości zastosowań. Co jest ważne, dzięki odpowiedniej budowie ich działania nie powinny zakłócać elementy metalowe, z których zrobiony jest mechanizm taśmociągu czy samo urządzenie.

Przy detektorach metali bardzo ważne jest, w jaki sposób radzą sobie z najmniejszymi drobinkami. Przy modelach używających magnesów neodymowych jest możliwość wychwytywania cząstek, które mają wielkość nawet trzydziestu µm. Rentgenowskie urządzenia też charakteryzują się wysoką precyzją, a dodatkową ich zaletą jest szeroki zakres wykrywanych metali.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz