Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Różnego rodzaju statystyki wypadków w czasie pracy pokazują, że place budowy są jednymi z miejsc o największym zagrożeniu. Dlatego tak ważne jest to, aby pracodawcy umieli zadbać o odpowiednie zabezpieczenia, związane zarówno z terenem budowy jak również bezpośrednią ochroną pracujących ludzi. Ogromne znaczenie ma także świadomość i wiedza tych ostatnich, z czym jednak naprawdę różnie bywa.

Przepisy prawa wymagają, żeby każda pracująca osoba posiadała aktualne szkolenia BHP w zakresie rzeczy, jakie wykonuje. Lecz dysponowanie szkoleniem a potem przestrzeganie tych zasad to dwa odrębne tematy. Nadal dużo wypadków wynika z różnego rodzaju zaniedbań czy też nawet łamania przepisów, z tego też powodu tak duże znaczenie ma też uświadamianie tego swoim ludziom. Odpowiednie zabezpieczenie placu budowy to między innymi ogrodzenie do dokładnie i zaznaczenie wszystkich niebezpiecznych miejsc. Trzeba również wyznaczyć ścieżki do bezpiecznego przemieszczania się, a także podciągnąć prąd elektryczny i wodę. Przy pracach na wysokościach niezbędne będzie użycie zabezpieczeń w formie balustrad i krawędziowych desek. Następną bardzo ważną sprawą jest odzież BHP, którą właściciel firmy ma zagwarantować wszystkim swoim pracownikom.

Taka odzież powinna być mocna i wytrzymała, tak żeby mogła długo wytrzymać trudy codziennej pracy, lecz warto aby była też funkcjonalna i praktyczna. Jeśli chodzi o buty koniecznie posiadać one powinny wzmocnione noski, chroniące przed uderzeniem nawet dużych przedmiotów, na przykład takich jak cegły czy pustaki ceramiczne. Głowa obowiązkowo powinna być chroniona przez kask z atestem, jaki należy cały czas nosić. przy licznych pracach mogą się przydać rękawiczki, ale nie w każdym przypadku są one wymagane. Tak samo jak ochronne okulary, zabezpieczające oczy przed rozmaitymi materiałami mogącymi do nich wpaść. Tego typu okulary stosować nawet warto przy pracach z pozoru dość bezpiecznych, takich jak tynki czy malowanie. Wielu pracowników o tym zapomina, a potem oni kończą u lekarza z farbą w oczach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz