Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Ilość działających u nas stron internetowych wynosi prawie milion, a na całym świecie jest ich znacznie więcej. A to związane jest z niesamowicie dużą ilością najróżniejszych informacji, które w sieci się znajdują, i do jakich każdy może się swobodnie dostać. Nasze przepisy zabraniają publikowania jedynie niektórych rodzajów treści, na przykład propagujących przemoc czy też szerzących nienawiść.

Lecz jeżeli na jakiejś stronie znajdują się informacje niekoniecznie prawdziwe, to w praktyce nic z tym nie można zrobić, oprócz tego żeby się je nauczyć odnajdywać. Co w rzeczywistości do łatwych rzeczy nie należy, bowiem w wielu przypadkach niejednokrotnie naprawdę ciężko się zorientować, czy któryś z artykułów zawiera prawdę, czy jednak jest zafałszowany lub komuś nie chciało się przyłożyć do jego napisania. Ogólnie powody tego stanu są dwa. Pierwszy z nich to niestaranność osób, które umieszczają takie publikacje w sieci. Często nie będzie im się chciało dokładnie poszukać i zweryfikować informacje, przypadkowo kopiują to co uda im się znaleźć, i ostatecznie tworzy się informacyjny bałagan. Natomiast powód drugi to manipulowanie informacjami, w celu uzyskania określonych korzyści. Internet jest potężnym narzędziem do tego, żeby kształtować opinie społeczeństwa czy też zwiększać różne lęki.

Można też coraz bardziej usłyszeć o tak zwanych fake newsach, które w założeniu powodować mają niepokoje czy negatywne emocje. Walka z takimi fake newsami wcale łatwa nie jest, bo często wyglądają one na prawdziwe, podobnie jak miejsca w których są do znalezienia. Dlatego też należy z pewną ostrożnością podejść do tego, co się znajdzie w sieci. Na internetowej stronie napisać można w zasadzie wszystko, jeżeli nie jest to niezgodne z prawem, a znajdzie się sporo osób, które po przeczytaniu we wszystko uwierzą. Dlatego też najlepiej korzystać ze sprawdzonych źródeł, a do takich niewątpliwie zalicza się serwis https://www.cojaczytam.pl/. Wówczas będzie się mieć pewność, że to co się znajdzie w jednym z takich miejsc ma całkowite pokrycie w faktach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz