Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Aktualnie ilość oferowanych w sprzedaży projektów domów jednorodzinnych powoduje, że w zasadzie każdy w pewnym momencie coś odpowiedniego dla siebie znajdzie. Klienci oprócz standardowych budynków coraz częściej wybierają również projekty domów bliźniaczych. To rozwiązanie jest znane od wielu lat, ale dzisiaj na powrót zaczyna wracać jego popularność, tak więc warto poznać jego zalety i wady.

Przede wszystkim domy bliźniaki posiadają wspólną jedną ze ścian, ale są dwoma niezależnymi lokalami. Również działka jest podzielona na dwie podobne części, i z reguły każda z nich będzie miała oddzielne ogrodzenie i bramę wjazdową. Taka konstrukcja pozwala przede wszystkim na niemałe oszczędności, zarówno wiążące się z kupnem działki, jak również postawieniem budynku.

Wspólna ściana to mniejsza ilość potrzebnych materiałów, ale też znacznie mniej robót wykończeniowych czy budowlanych. W skali całej inwestycji przełożyć się to może nawet na ponad dziesięć procent oszczędności, co przy obecnych cenach daje już całkiem konkretną kwotę. Następne oszczędności pojawiają się przy dalszym użytkowaniu, na przykład na mniejszych rachunkach za grzanie czy niezbędne remonty to zrobienia. Decydując się na taką opcję należy pamiętać, że stosunkowo będzie się mieć sąsiada. Jeżeli trafi się ktoś nieciekawy, to takie sąsiedztwo może być mocno uciążliwe. Ale jeśli z sąsiadem nie będzie większych problemów, to ta bliska obecność jest bardzo korzystna, na przykład do pilnowania domu podczas nieobecności.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz