Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Zabytkowe muzy są narażone na najróżniejsze zabrudzenia. W pierwszej kolejności oszczędzać ich nie będą upływający czas i atmosferyczne warunki, na powierzchni cegieł wraz z kolejnymi latami pojawić się może warstwa zanieczyszczeń czy osadów. Sporym wyzwaniem są też domorośli artyści, którzy mogą po sobie pozostawiać pomalowane sprayami pamiątki. Lecz czyszczenie zabytków jest dużym wyzwaniem, gdyż w wielu przypadkach mają one po kilkaset lat, i trzeba bardzo uważać żeby nic nie uszkodzić. Standardowe techniki czyszczące mogą tego nie zapewnić, ponieważ wymagają albo użycia jakiegoś ścierniwa, albo też chemicznych preparatów do mycia. Na szczęście ze wsparciem mogą tu przyjść nowoczesne technologie, to znaczy urządzenia do czyszczenia laserem. Od pewnego czasu zastępują one z powodzeniem dotychczasowe metody, a plusy z ich użycia są niezaprzeczalne.

Po pierwsze czyszczenie laserem umożliwi zachowanie oryginalnej struktury powierzchni, a jednocześnie doskonale usunie znajdujące się tam zanieczyszczenia. Bez znaczenia jest, czy to będą nacieki po deszczu, farba czy warstwa kurzu – laser poradzi sobie ze wszystkim doskonale. Możliwe to będzie dlatego, że siłę promienia i częstotliwość impulsów można w szerokim stopniu ustawiać, dopasowując w ten sposób do typu powierzchni. Czyszczenie laserowe jest bardzo bezpieczne, przez brak kontaktu fizycznego nie powoduje żadnych mechanicznych uszkodzeń. Nie trzeba stosować przy tym jakiś dodatkowych chemicznych preparatów, wody ani czyściwa.

Dużym plusem tej metody jest wysoka mobilność. Lasery podłącza się do prądu elektrycznego, i jest to jedyne medium wymagane do uruchomienia. Z takich też powodów nie ma potrzeby demontowania albo odkręcania poszczególnych elementów do czyszczenia, bo w każde miejsce można się dostać dzięki mobilnej, niedużej głowicy. Dużą zaletą tej metody jest szybkość pracy, dużo wyższa niż przy tradycyjnym czyszczeniu, lecz również to, że takie zabiegi można wykonywać wielokrotnie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz