Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wizja klimatycznych zmian i coraz mniejsze zasoby surowców energetycznych wymuszają zmiany w każdym sektorze życia. Najbardziej istotne są plany dotyczące dziedzin, jakie pochłaniają największą ilość energii. Takim sektorem jest na pewno budownictwo i związane z nim użytkowanie mieszkań i domów. To, z jakich materiałów został zbudowany jakiś obiekt, wpływa na zużycie energii potrzebnej do jego chłodzenia albo ogrzewania, a także do oświetlenia i wentylowania pomieszczeń.

Jest także oczywiste, że większe wnętrza potrzebują jej znacznie więcej. Jeśli dodać do tego oszczędności na materiałach i termoizolacji, dość prosto wpaść w pułapkę niezbyt ekologicznej inwestycji. W następnych latach mieszkańcy płacą wtedy rachunki znacznie większe niż mogliby zapłacić, gdyby zadbano o parametry budynku.

O ogólnym zapotrzebowaniu na energię niezbędną do zapewnienia wystarczającej temperatury we wnętrzu mówi jego klasa energetyczna. Parametr ten znajduje się w energetycznym certyfikacie. Certyfikat to dokument wymagany dla wszystkich budynków oddawanych do użytku po 2009 roku. W 2023 roku rozszerzono ten zakres o wszystkie starsze nieruchomości przeznaczone do sprzedaży albo wynajmu. A co za tym idzie wielu właścicieli zadbać musi o to, żeby takie świadectwo dostać. Kupujący albo najemca mają je dostać przy podpisywaniu umowy. Co ważne, jest to obowiązek, więc nie da się odmówić przekazania takiego dokumentu. Za jego brak grożą surowe kary.

Tymczasem po wpisaniu w internecie hasła Świadectwo energetyczne Bydgoszcz widać, że koszt uzyskania certyfikatu to zaledwie kilkaset złotych. Osoby wpisane na listę audytorów poinformują o tym, jakie informacje związane z budynkiem trzeba przygotować. Proces tworzenia świadectwa będzie trwał maksymalnie kilka dni. A certyfikat ważny będzie aż 10 lat. A zatem, nawet jeśli obecnie takie świadectwo nie jest konieczne, warto zadbać o jego uzyskanie. Przecież w ciągu kolejnych dziesięciu lat sytuacja może ulec zmianie i zapadnie decyzja o sprzedaży nieruchomości.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 Komentarz

  • Avatar photo
    Ola
    Posted 25/05/2024 06:57 0Likes

    Firma ta to prawdziwy specjalista w produkcji prefabrykatów betonowych. Ich zaawansowane technologie i doskonała jakość mieszanki betonowej gwarantują produkty, na które można zawsze liczyć. To najlepszy wybór na rynku, sprawdź ofertę od producent prefabrykatów betonowych.

    +Reklama+

Dodaj komentarz