Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Bieganie jest jedną z najczęściej wybieranych form aktywności sportowej, w praktyce biegami się zajmują osoby ze wszystkich grup wiekowych. Nie potrzeba do tego specjalistycznego sprzętu ani miejsca, wystarczą dobre buty i nieco zapału. Lecz uprawienie takiego sportu wiąże się z ryzykiem wystąpienia urazów, których lekceważenie może się niezbyt dobrze skończyć. I wcale tu nie chodzi o skręcenia czy zwichnięcia, ponieważ w ich przypadku z reguły zaczyna się odpowiednie leczenie. Lecz jeżeli pojawi się w kolanie czy stawie biodrowym niewielki ból, to wiele osób zupełnie się tym nie będzie przejmować.

A to niekiedy jest zaledwie początek poważniejszej kontuzji, którą koniecznie trzeba wyleczyć, aby nie dopuścić do poważnego urazu. W wielu przypadkach w zupełności powinna wystarczyć wykonana w odpowiedni sposób fizjoterapia Poznań, która zmniejszy dolegliwości i umożliwi zachowanie ciągłości treningów. W poważniejszych stanach potrzebna może być wizyta u ortopedy i wykonanie badań, na przykład USG czy rezonansu magnetycznego. Pozwoli to lekarzowi ocenić stan mięśni, ścięgien i stawów, co ma duże znaczenie przy wyborze leczenia. Najczęściej spotykaną dolegliwością wśród aktywnych biegaczy jest przeciążenie kolanowych stawów.

Wynika to głównie z nieprawidłowej techniki, ale też niewłaściwego obuwia albo twardego podłoża. Poznań fizjoterapia w takiej sytuacji ma przede wszystkim za zadanie odzyskanie właściwych ruchowych wzorców i ograniczenie bólu. Dużo ćwiczeń jest kładzionych na wzmocnienie mięśni, które mają główne znaczenie w czasie biegu. Dodatkowo fizjoterapeuta powinien pacjenta nauczyć prawidłowej techniki, co pozwoli ograniczyć ryzyko powtórnego urazu w przyszłości. Seria zabiegów jest wykonywana w gabinecie, lecz niejednokrotnie biegacz dostanie też ćwiczenia, jakie potem może sam robić w domu. Przy tego typu urazach ogromną rolę odgrywa profilaktyka i zapobieganie. Jeśli więc ktoś zabiera się za systematyczne treningi biegania, to powinien się do tego dobrze przygotować.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz