Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dziś w zasadzie każdy, komu pozwoli na to zdrowie, może poznawać podwodny świat. Wystarczy zrobić potrzebne uprawnienia, aby móc pływać wśród bałtyckich wraków czy też podziwiać piękne rafy koralowe. Ale nurkowanie nie byłoby możliwe gdyby nie sprzęt do tego, tak więc warto zaznajomić się z tym, co każdy scuba musi mieć. Tego sprzętu jak się okazuje trochę jest, a wszystko przed zanurzeniem będzie ważyło nawet blisko 40 kg. Powietrze, którym nurek oddycha w wodzie znajduje się w aluminiowej lub stalowej butli, pod ogromnym ciśnieniem.

Zależnie od osiąganej głębokości powinno ono wystarczyć nawet na godzinę przebywania pod wodą. Lecz oddychanie bezpośrednio z posiadanej butli nie byłoby możliwe, z tego też powodu podłącza się do niej automat oddechowy. Posiada on bardzo charakterystyczny kształt puszki z wystającym ustnikiem, który należy włożyć do ust. Tak naprawdę takie automaty są dwa w zestawie, jeden z nich jest rezerwowy w sytuacji, kiedy sprzęt partnera zawiódł. Butlę oraz automat przypina się do jacketu albo skrzydła, te elementy mają też w sobie wypornościowe worki, dzięki którym da się regulować pod wodą pływalność.

Ponieważ scubowanie przeważnie odbywa się w chłodniejszych wodach, to będzie konieczne zapewnienie odpowiedniej izolacji termicznej. Służą do tego rozmaite odmiany skafandrów, pozwalających przebywać w głębinach nawet do kilku godzin. Najdroższe ale też najwygodniejsze są suche kombinezony, a na cieplejsze wody można też użyć pianek o różnej grubości.

Dużą wadą pianek będzie to, że wlewa się do nich woda, co dla wielu osób może być bardzo nieprzyjemne. Ale ich koszt jest kilka razy mniejszy niż suchego skafandra, z tego też powodu to one właśnie najczęściej są dostępne w wypożyczalniach. Jeżeli ktoś planuje na dłużej związać się z nurkowaniem, to zastanowić się też powinien nad kupnem własnego sprzętu. Szczególnie dotyczyć to będzie skafandrów, butów, rękawiczek i kapturów, w przypadku których dużą rolę odgrywają też kwestie higieniczne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz