Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Podejmując decyzje o wypożyczeniu samochodu trzeba całkowicie oraz w miarę posiadanych dyspozycji technicznych spowodować stan techniczny auta. W pierwszej kolejności wypada dokonać oglądu zewnętrznej karoserii auta pod kątem potencjalnych otarć lakieru, wgnieceń a także innych śladów defektów mechanicznych. Ważne jest również dokonanie sprawdzenia wyposażenia wozu w koło zapasowe oraz apteczkę.

Pomimo, iż trudno jest dokonać sprawdzenia stanu technicznego szczegółów ukrytych, to jednakże warto przed pożyczeniem wozu poprosić osobę obsługującą oraz szansę zrobienia krótkiej jazdy próbnej. W wypadku, gdy samochód ma ewidentne i widoczne ślady uszkodzeń, trzeba to zaznaczyć w protokole odbioru pojazdu bądź w umowie wypożyczenia – my rekomendujemy wypożyczalnia samochodów Radom. Tego typu czynności pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w momencie oddawania samochodu po upływie okresu zawarcia umowy o jego pożyczenie. W sytuacji, kiedy w chwili zwrotu samochodu do wypożyczalni, jej pracownik zakwestionuje stan techniczny pojazdu bądź też ewentualne uszkodzenia mogące być skutkiem kolizji drogowej, zawsze można oprzeć się na treści protokołu bądź też umowy.

Sprawdzenie stanu technicznego auta jest również wskazane po to, aby w czasie jego użytkowania nie troskać się przeszkodami połączonymi z jego awarią i potrzebą wymiany na inny pojazd zastępczy. Powyższe czynności należy wykonać nawet wtedy, gdy umowa wypożyczenia samochodu zawiera klauzulę, że auto jest ubezpieczone od następstw możliwych zdarzeń drogowych, a postać wypożyczająca nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności materialnej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz