Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Każdy samochodowy silnik w czasie swojej pracy będzie się w jakiś sposób zużywał. Zastosowanie dobrego oleju i jego regularna wymiana z pewnością ograniczy taki proces, ale jednak całkiem go nie wyeliminuje. A już na pewno jeśli ktoś te wymiany oleju trochę zaniedbuje lub wlewa kiepskiej jakości, wówczas ryzyko szybszego zużywania jest znacznie większe. Lecz w ostatnim czasie posiadacze pojazdów otrzymali możliwości ograniczenia w znaczny sposób tego zużywania, pod postacią specjalnych preparatów dolewanych do oleju.

Jeśli ktoś chce poczytać coś więcej na ich temat, to może w oknie wyszukiwarki wprowadzić hasło Układ wspomagania kierownicy i przeglądnąć wyświetlone strony. Sposób działania tych środków polega na wytworzeniu na powierzchni elementów metalowych silnika cienkiej, ceramicznej warstwy.

Powłoka ta charakteryzuje się tym, że jest bardzo twarda, a przy tym śliska. A to w dwóch wymiarach może pomóc mechanizmowi. Przede wszystkim większy poślizg to mniejsze opory, szczególnie w przypadku zimnego silnika. To ma bezpośrednie przełożenie na zużycie paliwa, po zastosowaniu takich preparatów rachunki za paliwo mogą się zmniejszyć nawet do kilkunastu procent. Z kolei duża twardość ma przełożenie na zwolnienie zużywania poszczególnych elementów, a nawet na ich pewne zregenerowanie. Tym sposobem znacząco można ograniczyć niebezpieczeństwo jakiejś poważnej usterki, która się będzie wiązała z wysokimi wydatkami. To wpływa także pozytywnie na pracę napędowej jednostki, zmniejszają się chociażby wibracje i hałas.

W praktyce preparaty te można stosować nie tylko w silnikach, ale także w innych mechanicznych układach, takich jak skrzynie biegów czy przekładnie. W każdym przypadku wpływają one pozytywnie na działanie danego mechanizmu i wydłużają jego żywotność. Sporo w temacie ich używania przeczytać można w sieci, na przykład po podaniu w wyszukiwarce hasła Ceramizer do silników czterosuwowych benzynowych, Diesla, LPG. Bez problemów znajdzie się także instrukcję, jak taki preparat ma być stosowany żeby był najbardziej skuteczny.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz