Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Współczesny świat żąda współpracy psychologów z coraz młodszymi pacjentami. Wybitnie niejednokrotnie są to dzieci, będące nawet w wieku przedszkolnym. Powody wizyt dzieci u psychologa są niesłychanie różne – ma możliwość to być choroba, jaką jest zespół ADHD, opóźnienie w rozwoju, zakłócenia po traumatycznym przeżyciu, trudności z mówieniem oraz dziesiątki innych zdarzeń, które miały wpływ na psychikę dziecka.

Psycholog pracuje równolegle z dziećmi oraz ich rodzicami – sprawdź terapia indywidualna radom. Psycholodzy dziecięcy pracują w wielu punktach – w poradniach psychologicznych, w szkołach i w poradniach niepublicznych. W trakcie ustalania terminu pierwszej wizyty wypada się zapytać, czy na pierwsze spotkanie przybyć z dzieckiem, czy bez niego. Zdarza się, że pierwszy kontakt polega na rozmowie z rodzicami, na przeprowadzeniu stosownego wywiadu, omówienie kłopotu, założenie celu i przygotowanie się do dalszej pracy z dzieckiem. Im o wiele bardziej złożony kłopot, tym przyzwoiciej należy się do niego przygotować.

Poprawnie, gdyby rodzice spisali sobie wszystkie kłopoty, wątpliwości, pytania, im więcej szczegółów podadzą na pierwszym spotkaniu, tym przyzwoiciej psycholog przygotuje się do pracy z dzieckiem. Nie można na początku określić, jak wielu spotkań będzie potrzebowała terapia. Na ogół, po paru spotkaniach z dzieckiem, psycholog omawia postępy terapii z rodzicami, Ci z kolei przekazują doktorowi własne spostrzeżenia – na tej podstawie podejmowana jest wspólna decyzja, co do dalszego działania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz